Aktualności

Apelujemy o ostrożność na drodze! Dwa zdarzenia drogowe na DK-19

Data publikacji 10.01.2023

Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne apelujemy o zachowanie wyjątkowej ostrożności na drodze. W wyniku opadów deszczu nawierzchnia stała się śliska. Na DK-19 doszło dzisiaj do 2 groźnych zdarzeń drogowych.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 12:00 na drodze krajowej numer 19 na wysokości miejscowości Wandzin. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący Oplem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go Seata i najechał na jego tył. Następnie Seat uderzył w poprzedzający go samochód marki Volkswagen. W wyniku zderzenia kierowca Seata został zabrany do szpitala. Wszystkie auta jechały w kierunku Lublina. Na czas wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności ruch odbywał się wahadłowo. Kierujący byli trzeźwi.

Do drugiego zdarzenia doszło po godzinie 13:00 również na drodze krajowej numer 19, na obwodnicy Lubartowa, za skrzyżowaniem z Alejami Zwycięstwa. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierujący ciężarówką wskutek nie zachowania odpowiednich środków ostrożności, zjechał na pobocze, które okazało się grząskie. Doszło do wywrócenia ciągnika wraz z kontenerem. Kierowca był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. Mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu pojazdów.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze!

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • uszkodzone samochody na drodze
  • na zdjeciu wywrocony ciągnik z kontenerem
  • na zdjęciu wywrócony ciągnik siodłowy z kontenerem
Powrót na górę strony