Aktualności

Za szybko, z decyzją o cofnięciu uprawnień i na „podwójnym zakazie”

Data publikacji 10.01.2023

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi który kierując ciężarówką przekroczył dozwolona prędkość. Okazało się, że mężczyzna ma nie tylko wydaną decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień. Jadąc samochodem naruszył dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Wczoraj policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się drogami naszego powiatu. Mundurowi kontrolowali, także te miejsca, gdzie zgłoszenia dokonywane były za pomocą Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako te gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Kolejny raz zgłoszenia dokonane na tej aplikacji potwierdziły się.

Wśród wielu aut policjanci sprawdzili prędkość jadącego ulicą Wojska Polskiego samochodu marki Iveco. Okazało się, że kierujący pojazdem 25-latek z powiatu radzyńskiego o 34 km/h przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość. Zatrzymany do kontroli drogowej mężczyzna nie kwestionował wskazania „radaru” i z pokorą chciał zapłacić mandat. Kontrolujący kierującego mundurowi ustalili, że nie mogą „wypisać” mandatu. Okazało się, że wobec mężczyzny wydano decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień. To nie wszystkie „grzechy” 25-latka. Mundurowi ustalili, że młody mężczyzna jadąc ciężarówką naruszył dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Wkrótce 25-latek usłyszy zarzuty. Za przekroczenie dozwolonej prędkości, kierowanie pojazdem mimo wydania decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień i naruszenie zakazów sądowych grozi mu wysoka grzywna, a nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

aspirant sztabowy Marcin Józwik

Powrót na górę strony