Aktualności

Policyjna akcja ,,Bezpieczny Maluch”

Data publikacji 10.01.2023

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych od 9 do 13 stycznia 2023 roku prowadzimy akcję informacyjno-edukacyjną „Bezpieczny Maluch”. Policjanci ruchu drogowego kontrolują kierujących i zwracają uwagę na sposób przewożenia dzieci do placówek oświatowo- wychowawczych.

W tych dniach nasza praca ma na celu:

·  kontrole kierujących pojazdami osobowymi w rejonach szkół podstawowych, przedszkoli, żłobków i innych placówek opiekuńczo - wychowawczych podczas przywożenia dzieci na zajęcia edukacyjne;

·   zdecydowane egzekwowanie od kierujących pojazdami korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwe przewożenie dzieci w pojazdach;

·   prowadzenie prelekcji dotyczących bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego celem podnoszenia świadomości obowiązku korzystania z fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Mundurowi odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania dotyczące przewożenia dzieci na podstawkach, na przednim siedzeniu pojazdu oraz kiedy zostaje zdjęty obowiązek jazdy w foteliku lub urządzeniu podtrzymującym.

Jeżeli chodzi o konsekwencje prawne i finansowe nie przestrzegania przepisów – kierujący może zostać ukarany mandatem karnym od 100 – 300 zł w zależności od czynu jakiego popełnił wraz z przypisanymi do niego punktami karnymi od 5 – 15. Drugą opcją zakończenia kontroli może być skierowanie przeciwko kierującemu wniosku o ukaranie do sądu.

 

mł.asp. Renata Szpakowska

Powrót na górę strony