Aktualności

Przewoził broń i uciekał przed policjantami

Data publikacji 09.01.2023

49-latek zabrał Toyotę swojej matce oraz nielegalną dubeltówkę i wyruszył do krewnego, z którym był skonfliktowany. Po drodze nie zatrzymał się do kontroli drogowej i nie reagował na sygnały policjantów. Stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Okazało się, że był nietrzeźwy i miał orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W minioną sobotę około godziny 9.00 dyżurny opolskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że jeden z mieszkańców gminy Łaziska ukradł samochód swojej matce po czym zabierając nielegalnie pozyskaną dubeltówkę wyruszył do krewnego, z którym był skonfliktowany. Policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany oraz posiada aktywny dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci opolskiej drogówki, którzy w Zakrzowie napotkali pojazd i przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych próbowali go zatrzymać. Kierujący jednak kontynuował jazdę, nie reagując na sygnały. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu po czym pieszo kontynuował ucieczkę. Jego zamiary jednak okazały się bezskuteczne i chwilę później mężczyzna został schwytany przez funkcjonariuszy.

Policjanci zabezpieczyli przewożoną przez 49-latka dubeltówkę oraz poddali go badaniu stanu trzeźwości, w wyniku którego ustalili, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany. Posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

aspirant sztabowy Edyta Żur  

  • Mężczytzna w kurtce z kapturem idzie prowadzony przez policjanta (1)
  • uszkodzony pojazd
  • broń myśliwska
Powrót na górę strony