Aktualności

Napadł z nożem na sklepikarza i zażądał pieniędzy

Data publikacji 04.01.2023

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju na sprzedawcy jednego z opolskich sklepów. Napastnik wyciągnął nóż i zażądał od niego pieniędzy. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego 39-latka funkcjonariusze odnaleźli środki odurzające i nóż. Za rozbój sprawcy grozi nawet do 12 lat więzienia.

Do przestępstwa doszło w poniedziałek w jednym z opolskich sklepów. Jak ustalili policjanci, do pomieszczenia wszedł mężczyzna i wyciągając nóż zażądał pieniędzy od stojącego za ladą 30 latka.  Sprzedawca w obawie o swoje zdrowie i życie wydał napastnikowi 50 złotych. Sprawca z łupem w reku wyszedł, jednak wczoraj ponownie pojawił się w tym samym sklepie żądając od sprzedawcy gotówki. 30 latek o zdarzeniu powiadomił Policję.

Policjanci natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania napastnika. Okazał się nim 39 mieszkaniec Opola Lubelskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli w miejscu zamieszkania mężczyzny środki odurzające i nóż.

Policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności zdarzenia. Dziś wykonywane są z jego udziałem czynności procesowe. Mężczyźnie grozi nawet do 12 lat więzienia.

aspirant sztabowy Edyta Żur

 

Powrót na górę strony