Aktualności

Przekroczyli prędkość. Okazało się, że byli też nietrzeźwi

Data publikacji 04.01.2023

Biłgorajska drogówka wczoraj zatrzymała 34 latkę i 37 latka, bo przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a kobieta prawie 1 promil. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj około godziny 11:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Obsza. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 30 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego Opla. Za kierownicą siedział 37 letni mieszkaniec gminy Stary Dzików. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Z kolei wieczorem około godziny 18:50 w Korczowie policjanci zatrzymali kierującą, która samochodem Suzuki jechała z prędkością 129 kilometrów na godzinę. Jak się okazało 34 letnia mieszkanka gminy Biszcza również wsiadła za kierownicę na „podwójnym gazie”. Kobieta miała w organizmie prawie 1 promil alkoholu.

Stracili już prawo jazdy. Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do nawet 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto Sąd może orzec w stosunku do nietrzeźwego kierowcy zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości  do 60 tysięcy złotych.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony