Aktualności

Włamywacze w potrzasku

Data publikacji 03.01.2023

Kraśniccy policjanci zatrzymali sprawców włamań i kradzieży do piwnic i altanek. Łupem włamywaczy padły narty, sprzęt wędkarski, budowlany i kosy spalinowe. Zatrzymany w tej sprawie został 22 latek i jego 36 letni kompan. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. 22 letni recydywista został przez sąd tymczasowo aresztowany.

Kraśniccy kryminalni poszukiwali sprawców włamań do piwnic i altanek, które miały miejsce w ostatnich miesiącach na terenie powiatu. Ginęły narty, sprzęt wędkarski i budowlany, kosy spalinowe  i inne akcesoria o wartości kilku tysięcy złotych.

Dzięki współpracy policjantów pionu kryminalnego i prewencji oraz przy pomocy dzielnicowych, w piwnicy jednego z bloków, w węźle ciepłowniczym, mundurowi znaleźli część skradzionych przedmiotów.  Kolejne ujawnili w lombardach na terenie Kraśnika i Lublina.

Wkrótce w ręce policjantów wpadli sprawcy włamań. To 22 latek i jego 36 letni kompan.  Zatrzymany 36 latek usłyszał zarzut paserstwa i kradzieży z włamaniem. Podczas zatrzymania miał przy sobie niewielkie ilości amfetaminy. Mężczyzna będzie musiał stawiać się na policyjny dozór na komendzie.

Z kolei 22 latek, który działał w warunkach recydywy, został przez sąd tymczasowo aresztowany. Mężczyzna ponadto odpowie za udzielanie amfetaminy.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony