Aktualności

Chciała spędzić Sylwestra w górach. Straciła tysiąc złotych

Data publikacji 28.12.2022

Przed nami czas sylwestrowej zabawy i powitania Nowego Roku. Wiele osób decyduje się spędzić ten czas z dala od swoich domów. Niestety, liczą na to również oszuści, którzy starają się wyłudzić pieniądze od nieświadomych zagrożenia turystów. Dotkliwie przekonała się o tym mieszkanka Opola Lubelskiego, która chciała wynająć domek w górach i straciła tysiąc złotych.

Wczoraj do opolskiej jednostki zgłosiła się mieszkanka Opola Lubelskiego, która zgłosiła oszustwo podczas rezerwacji domku w górach. Kobieta chciała wraz ze znajomymi spędzić sylwestra w górach , dlatego na OLX.pl znalazła atrakcyjną ofertę wynajmku domku w Zakopanem. Po skontaktowaniu się z ogłoszeniodawcą dowiedziała się, że w celu zapewnienia rezerwacji wymagany jest zadatek w wysokości 1000 złotych, który należy wpłacić na podane konto bankowe. Kobieta postąpiła zgodnie z otrzymanymi instrukcjami i oczekiwała na szczegółowe informacje związane z rezerwacją. Niestety, po przesłaniu pieniędzy kontakt z wynajmującą się urwał. Mieszkanka Opola Lubelskiego zorientowała się, że została oszukana.

Apelujemy o ostrożność podczas korzystania z internetowych ofert wynajmu mieszkań. Dokładnie sprawdzajmy, czy obiekt, w którym oferowane są miejsca noclegowe, rzeczywiście istnieje i jeśli to możliwe dokonujmy pełnej płatności na miejscu. Czytajmy opinie o obiekcie i wynajmującej go osobie. W ten sposób unikniemy oszustwa i ustrzeżemy się przed utratą pieniędzy.

aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony