Aktualności

Nieszczęśliwy wypadek podczas wymiany koła

Data publikacji 26.12.2022

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Moszczance na poboczu DK-48. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 55-latek został przygnieciony przez autokar, gdy wymieniał uszkodzone koło. Niestety mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj po godzinie 20:00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu do jakiego doszło na poboczu drogi krajowej numer 48 w Moszczance. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca rejsowego autokaru został przygnieciony przez pojazd podczas naprawy koła. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że w autokarze rejsowym marki VDL  BOVA relacji Gdynia-Zaporoże  jadącym drogą  S17 doszło do uszkodzenia jednego z kół. Kierujący pojazdem 55-latek zjechał na drogę krajową i zaparkował na poboczu drogi. Następnie podjął się naprawy uszkodzonego koła. Jak wstępnie  ustalono ustawienie podnośnika na miękkim podłożu spowodowało jego przesunięcie i mężczyzna został przygnieciony przez pojazd. Pomimo udzielonej pomocy medycznej życia mężczyzny nie udało się uratować. Autokarem podróżowało 45 osób, którym nic się  nie stało.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, droga została zablokowana i zorganizowano objazdy. Decyzją będącego na miejscu prokuratora ciało mężczyzny zabezpieczono celem wykonania sekcji zwłok.   

Sprawą wypadku zajmują się śledczy, którzy dokładnie będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas wykonywania napraw przy pojazdach oraz o odpowiednie zabezpieczenie przed niekontrolowanym przemieszczeniem się pojazdu i zapewnienie asekuracji innej osoby.

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony