Aktualności

JedzeNIE wyrzucaj. Potrzebujesz- przyjdź i weź. Masz za dużo- podziel się!

Data publikacji 23.12.2022

Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie wraz z Urzędem Miasta Lubartów, Klubem Honorowych Krwiodawców Lewart i PCK Oddział Rejonowy w Lubartowie są współtwórcami projektu pod nazwą: ,,JedzeNIE wyrzucaj”. Każdy kto chce podzielić się jedzeniem z innymi, może przynieść produkty do punktu PCK w Lubartowie, gdzie znajduje się specjalna lodówka.

Święta tuż tuż. W naszej tradycji świątecznej istnieje zwyczaj dzielenia się z innymi, tym co mamy. Na taki też pomysł podziału produktów spożywczych wpadli policjanci, pracownicy Urzędu Miasta, członkowie Klubu Honorowych Krwiodawców Lewart i Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Lubartowie. W punkcie PCK w Lubartowie ( w dawnej Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej- ulica Jana Pawła 14), została postawiona lodówka. Każdy z nas może podzielić się z innymi i przynieść do lodówki to czego po prostu ma za dużo lub mu zostaje. Jest to świetny pomysł na przeciwdziałanie marnowaniu jedzenia a dodatkowo pomagamy innym.

Korzystać z niej mogą wszyscy. Tak samo, jak każdy może dorzucić się do lodówki, tak każdy może z niej skorzystać. Nikt nie ocenia, nie sprawdza dochodów. Jesteś w trudnej sytuacji życiowej lub nagły wypadek spowodował chwilowy niedobór środków? Śmiało korzystaj z pomocy.

Zanosisz swoje produkty i dostrzegłeś w środku coś, co przydałoby Ci się w domu? Bierz!
Nikt nie ocenia. Taka ,,lodówka” to świetny pomysł, aby przeciwdziałać marnowaniu jedzenia.

Lodówka będzie ,,czynna” codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Jadłodzielnia startuje od wtorku. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.

Potrzebujesz- przyjdź i weź. Masz za dużo- podziel się!

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony