Aktualności

Nietrzeźwa 33-latka sprawcą wypadku na obwodnicy Lubartowa

Data publikacji 22.12.2022

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miała 33-letnia kierująca Nissana, która doprowadziła wczoraj do wypadku z  udziałem trzech samochodów. Zdarzenie miało miejsce na obwodnicy Lubartowa. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Kobieta za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12:30 na obwodnicy Lubartowa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 33-letnia kierująca Nissana jadąc ulicą Kleeberga w Lubartowie i dojeżdżając do oznakowanego skrzyżowania z drogą krajową numer 19 przy, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Audi, kierowanym przez 44-letniego mieszkańca  gminy Borki. Na skutek zderzenia pojazd Audi uderzył także w stojącego na skrzyżowaniu Opla, którym kierował 39-letni mieszkaniec gminy Firlej. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Jak okazało się podczas badania stanu trzeźwości, 33-letnia sprawczyni zdarzenia miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Kobieta nie posiadała również uprawnień do kierowania pojazdami. Została zatrzymana w policyjnej izbie wytrzeźwień.

Samochód, którym się poruszała został odholowany na policyjny parking. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia na czas wykonywanych czynności procesowych i uprzątnięcia miejsca zdarzenia. Czynności procesowe wykonywane są w kierunku wypadku drogowego.

Gdy 33-latka wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • pojazdy uczestniczące w zderzeniu
  • miejsce wypadku
  • pojazdy uczestniczące w zderzeniu
Powrót na górę strony