Aktualności

Wsparliśmy potrzebujących przed świętami

Data publikacji 21.12.2022

Po raz kolejny łęczyńscy policjanci włączyli się w Międzypokoleniowe Spotkanie Wigilijne. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejowie. Do osób potrzebujących, samotnych trafiły potrawy wigilijne, opłatek, paczki świąteczne pełne artykułów spożywczych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli inspektor Paweł Paździor Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej oraz Tomasz Suryś Wójt Gminy Milejów.

Z uwagi na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia po raz kolejny odbyło się Międzypokoleniowe Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Milejowie. Jak co roku w przedsięwzięcie to włączyli się łęczyńscy policjanci. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli inspektor Paweł Paździor Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej oraz Tomasz Suryś Wójt Gminy Milejów.

Dzięki zaangażowaniu osób o wielkim sercu oraz przedsiębiorstw i instytucji zostały przygotowane potrawy wigilijne oraz paczki świąteczne dla osób najbardziej potrzebujących i samotnych z terenu gminy Milejów. Dzielnicowi z Posterunku Policji w Milejowie, strażacy i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejowie zgromadzone paczki rozwieźli bezpośrednio do domów podopiecznych ośrodka.

Podczas przekazywania paczek świątecznych dzielnicowi przypominali o właściwym zabezpieczaniu mienia, udzielali wskazówek jak nie paść ofiarą oszustów. Z uwagi na niskie temperatury mundurowi poruszali tematy związane z wychłodzeniem organizmu na które narażone są szczególnie osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Podczas wizyt nie zabrakło ciepłych życzeń, uśmiechu oraz łez wzruszenia. ,,Pomagamy i chronimy” to nie tylko nasze motto, to realne działania na rzecz społeczeństwa.

starszy aspirant Magdalena Krasna

 

 

Powrót na górę strony