Aktualności

Dzielnicowi z Zamościa pomogli potrzebującemu

Data publikacji 21.12.2022

Trudna sytuacja jednego z mieszkańców Zamościa zaniepokoiła zamojskich dzielnicowych. 72-latek zmuszony okolicznościami losu zamieszkał na terenie ogródków działkowych i nie miał wystarczających środków za zakup opału. Mundurowi nie pozostawili go w potrzebie. Zorganizowali dla niego pomoc, w którą zaangażowali jednego z lokalnych przedsiębiorców. Wczoraj 72-latek otrzymał drewno opałowe, które pozwoli mu przetrwać w cieple najbliższe tygodnie. 

Każdego dnia zamojscy policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Kontrolują miejsca pobytu osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i sprawdzają, czy wśród nich nie ma osób zagrożonych wychłodzeniem z powodu niskich temperatur. Mundurowi weryfikują każdy sygnał, który może wskazywać, że życie lub zdrowie ludzkie jest zagrożone.

Zima okazała się szczególnie trudna dla 72-latka z Zamościa, który z przyczyn losowych zmuszony był zamieszkać w altanie na terenie ogródków działkowych. Jego sytuacją zainteresowali się dzielnicowi. Młodszy aspirant Adam Baranowski i młodszy aspirant Robert Wacławski postanowili mu pomóc. Dzięki ich staraniom udało się zorganizować dla niego opał na zimę, bo właśnie tego najbardziej potrzebował 72-latek.

   rozładunek drewna z pojazdu przez policjanta i przedsiębiorcę

Mundurowi nawiązali kontakt z lokalnym przedsiębiorcą, którego poruszyła historia mieszkającego samotnie mężczyzny. Dzięki jego uprzejmości i zaangażowaniu policjantów samotny senior wczoraj otrzymał przedświąteczny prezent. Drewno opałowe, które zostało mu przekazane pozwoli w cieple przetrwać najbliższe tygodnie.

Szczególnie w okresie zimowym apelujemy o zwracanie uwagi na osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, mieszkających samotnie lub w warunkach, które zagrażają ich życiu lub zdrowiu. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Wykonanie telefonu na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie.

starszy aspirant Katarzyna Szewczuk

 

Powrót na górę strony