Aktualności

Ciężarówką wjechał do rowu

Data publikacji 21.12.2022

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej numer 815 w powiecie lubartowskim. Kierowany przez 51-latka samochód ciężarowy wjechał do pobliskiego rowu. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło wczoraj przed godziną 17:00 na drodze wojewódzkiej numer 815 na wysokości miejscowości Niedźwiada- Kolonia. Jak wynika z ustaleń policjantów obsługujących zdarzenie, 51-letni kierowca  samochodu ciężarowego marki Volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Samochód blokował drogę, gdyż naczepa częściowo stała na jezdni. Nikomu nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu wyciagnięcia samochodu z rowu. Na czas wykonywanych czynności występowały czasowe utrudnienia w ruchu pojazdów.

Apelujemy o szczególną ostrożność na drodze. Przy zmiennych temperaturach warunki do jazdy  samochodem robią się wyjątkowo ciężkie. Śnieg i lód topnieje tworząc na drodze tzw. ,,szklankę”. Zdejmijmy nogę ,,z gazu” i stosujmy się do panującego oznakowania. Pamietajmy także o odpowiednim przygotowaniu samochodu przed wyjazdem.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony