Aktualności

Chciała sprzedać oponę,  straciła ponad 2 tysiące złotych

Data publikacji 21.12.2022

Wciąż brakuje niektórym czujności podczas internetowych zakupów lub sprzedaży towarów. Przykładem jest 37-letnia włodawianka, która padła ofiarą oszustwa przy sprzedaży opony samochodowej. Kobieta kliknęła w link, który został wysłany jej przez zainteresowanego kupującego. Niestety, zamiast zysku z jej konta zniknęło ponad 2000 złotych.

Włodawscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, którego ofiarą padła 37-letnia mieszkanka miasta. Kobieta poinformowała policjantów że wystawiła na portalu OLX ofertę sprzedaży opony. Kupujący napisał  jej, że jest zainteresowany zakupem lecz w celu finalizacji transakcji musi kliknąć w przesłany z link. Ta po kliknięciu uzupełniła stosowne dane do logowania. Chwilę później zadzwoniła do niej osoba z banku podając poufny kod i się rozłączyła.

W wyniku wpisania kodu 37-latka otrzymała informację z banku, że pod jej konto podłączył się inny telefon. Następnego dnia po wizycie w banku dowiedziała się, że z jej konta za pomocą karty została wykonana transakcja na kwotę ponad 2000 złotych.

Apelujemy o zachowanie zasady ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży. Nigdy nie podawajmy osobom postronnym danych naszego konta, są to dane wrażliwe i nikt poza nami nie powinien ich znać. Pamiętajmy że przekazując te dane umożliwiamy dostęp do naszego konta bankowego oraz możliwość wykonywania na nim operacji finansowych.

 

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa 

 

Powrót na górę strony