Aktualności

Wyjątkowa - odblaskowa choinka! Weź odblask i zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze

Data publikacji 17.12.2022

Nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Nie mogło jej zabraknąć również w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Ta jest jednak wyjątkowa i świeci przykładem w ciemności. Ubrana nie tylko w ozdoby świąteczne, ale też odblaski czeka na wszystkich mieszkańców naszego powiatu, by mogli świecić przykładem tak jak ona!

Jak ważne jest, aby pieszy był widoczny na drodze, policjanci mieli okazję przekonać się już niejednokrotnie. Niestety, zbyt często interweniują na miejscu wypadków z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. Chcąc podkreślić znaczenie noszenia odblasków, policjanci z Ryk wyszli z inicjatywą odblaskowej choinki. Drzewko promujące bezpieczeństwo na drodze stanęło w siedzibie ryckich policjantów.

choinka ubrana w odblaski

W związku z tym zachęcamy i zapraszamy pieszych i rowerzystów, aby przyszli do nas i po prostu wzięli wybrany odblask dla siebie, bądź innej osoby. Dzięki temu być może podarujemy na Święta swoim bliskim najcenniejszy prezent - życie. Policjanci apelują, aby zerwane z drzewka odblaski trafiły w widoczne miejsca na ubraniach, a nie do kieszeni, czy do szuflady.

Pamiętajmy, że o zmroku, przy złych warunkach atmosferycznych, pieszy ubrany w ciemną garderobę widziany jest przez kierującego pojazdem dopiero z około 20 metrów. Efektem tego jest to, że kierujący niejednokrotnie nie jest w stanie odpowiednio i na czas zareagować. Dlatego zróbmy co w naszej mocy, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze. Niech przyświeca nam zasada, że noszenie odblasków to nie obciach - to szansa!

aspirant sztabowy  Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony