Aktualności

Debata Społeczna „Bądź odpowiedzialnym kierowcą"

Data publikacji 17.12.2022

W Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się debata społeczna, zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju. Tematem przewodnim debaty były kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przekazali również informacje dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji "Moja Komenda" i zachęcali zgromadzonych do korzystania z możliwości jakie oferują nam mobilne aplikacje.

W czwartek o godzinie 9:00 w sali konferencyjnej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju. W spotkaniu uczestniczył między innymi Pan Jarosław Bondyra Zastępca Burmistrza Miasta Biłgoraj, Pan Jacek Piskorski ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju młodszy inspektor Marek Jamroz, naczelnicy i policjanci, mieszkańcy, przedstawiciele placówek oświatowych oraz młodzież, do której w szczególności skierowana była debata, a także lokalne media.
Debata pod nazwą „Bądź odpowiedzialnym kierowcą!” poświęcona została tematowi bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Skierowana została w szczególności do młodych kierowców, którym policjanci chcieli przypomnieć, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa, a każda decyzja podejmowana na drodze może mieć poważne konsekwencje.

Policjanci zaprezentowali uczestnikom spotkania specjalnie na tą okazję przygotowaną prezentację multimedialną. Mundurowi przez cały rok spotykają się z mieszkańcami powiatu, organizują i uczestniczą w różnego rodzaju przedsięwzięciach profilaktycznych. Między innymi dzięki tym spotkaniom policjanci poznają problemy z jakimi spotykają się lokalne społeczności lub grupy i starają się wypracować wspólne metody działania dla poprawy bezpieczeństwa.

Policjanci zachęcali również uczestników debaty do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej korzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Mapa nie służy jednak do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych. Zgłaszane przez stronę informacje podlegają weryfikacji, którą prowadzą policjanci, w tym dzielnicowi. Omówiona została również aplikacja mobilna  "Moja Komenda", która zawiera dane teleadresowe wszystkich komend i komisariatów w kraju oraz dzielnicowych odpowiedzialnych za poszczególne rejony.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony