Aktualności

Harcerze odwiedzili policjantów z Betlejemskim Światłem Pokoju

Data publikacji 15.12.2022

Betlejemskie Światło Pokoju rozświetla już wnętrze ryckiej jednostki policji. Przedstawiciele harcerzy przekazali wczoraj ten symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Rykach inspektora Kazimierza Kuli. Spotkaniu towarzyszyły podziękowania oraz wzajemne życzenia świąteczno-noworoczne.

W ryckiej komendzie gościli wczoraj przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego z Hufca w Rykach, którzy przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Rykach inspektora  Kazimierza Kuli Betlejemskie Światło Pokoju. Wraz z podziękowaniem za pamięć o funkcjonariuszach i pracownikach policji Komendant złożył  harcerzom i całej ich społeczności najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne życząc zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz realizacji planów i zamierzeń w nowym 2023 roku.  

Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Akcję zapoczątkowały w 1986 roku Austriackie Radio i Telewizja w Linzu, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów, akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu.

Każdego roku harcerze i skauci z całej Europy i wielu innych państw na świecie roznoszą ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, domów dziecka, urzędów, szkół, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości. W Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. Za ich pośrednictwem światełko trafia do mieszkańców miast i wsi, do wielu ludzi i instytucji z całego kraju.

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony