Aktualności

Pomagamy osobom narażonym na wychłodzenie

Data publikacji 15.12.2022

Policjanci włodawskiej komendy, podczas codziennej służby sprawdzają pustostany, ogródki działkowe i wszystkie inne miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Wczoraj wspólne ze Strażą Miejską oraz pracownikiem socjalnym poświęcali uwagę osobom potrzebującym, narażonym na działanie niskich temperatur.

Włodawscy dzielnicowi codziennie objeżdżając rejon naszego powiatu, szczególną uwagę skupiają na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, które nie mając schronienia wybierają często opuszczone lub przeznaczone do rozbiórki obiekty. W ramach codziennej służby sprawdzają pustostany, ogródki działkowe, klatki schodowe i inne miejsca, w których osoby bez dachu nad głową mogą szukać schronienia. Wczoraj wspólne ze Strażą Miejską oraz pracownikiem pomocy społecznej kontrolowali miejsca, w których przebywają osoby potrzebujące pomocy.

Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku. Dotyczy to także osób nietrzeźwych, przebywających poza domem i narażonych na wychłodzenie organizmu. Zagrożeniem dla nich jest także stan techniczny budynków, w których przebywają. W większości przypadków są to pustostany przeznaczone do rozbiórki. Poza tym nocowanie w tego typu miejscach może okazać się śmiertelnie niebezpieczne z uwagi na znaczne spadki temperatur, do których dochodzi w nocy.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Powrót na górę strony