Aktualności

Szlachetna paczka z Kraśnika

Data publikacji 14.12.2022

Na każdym etapie życia, każdy z nas może z różnych przyczyn nagle może potrzebować ludzkiego wsparcia. Policjanci wraz z przedstawicielami prokuratury i osobami o dobrym sercu z powiatu kraśnickiego postanowiliśmy wzorem ubiegłych lat wesprzeć wytypowaną rodzinę w programie „Szlachetna paczka”. W wolnym czasie od służby zawieźliśmy wszystkie zebrane dary na miejsce. Nie oczekując niczego w zamian, mimo tego na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku mł. insp. Jacka Figla od obdarowanej rodziny otrzymaliśmy pięknie przygotowane podziękowania i przepiękny stroik świąteczny.

Z anonimowej bazy „Szlachetnej Paczki” policjanci prewencji wybrali rodzinę, która potrzebowała wsparcia. Wzorem lat ubiegłych dołączyły się do nas między innymi Prokuratura Rejonowa w Kraśniku, Komisariat Policji w Kraśniku i Annopolu oraz osoby prywatne. Zaangażowanie wszystkich doprowadziło do zebrania dużej ilości rzeczy: żywności trwałej, środków czystości, ubrań, upominków, a także laptopa i kanapy,  które nie tylko zaspokoją przez pewien czas podstawowe potrzeby ale i ułatwią codzienne funkcjonowanie rodzinie.

W minioną niedzielę pojechaliśmy do potrzebującej rodziny i przekazaliśmy zebrane paczki. Nie zapomnieliśmy również o złożeniu życzeń: zdrowia, wytrwałości, radości, wszelkiej pomyślności i wiary w lepsze jutro z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Ogrom szczęścia jaki zarysował się na twarzach obdarowanej rodziny podczas naszej wizyty z podarunkami, najlepiej świadczy o tym, że pomoc była potrzebna i trafna. Zawsze staramy się włączać w inicjatywy charytatywne, bo nigdy nie wiadomo jaki los może spotkać każdego z nas. Dziękujemy serdecznie za tak liczne wsparcie wszystkim, a symboliczne podziękowania, które trafiły do rąk Komendanta Powiatowego Policji młodszego inspektora Jacka Figla, stoją już w widocznym miejscu komendy.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony