Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży

Data publikacji 13.12.2022

Funkcjonariusz prewencji w czasie wolnym od służby w jednym ze sklepów na terenie Dęblina zauważył nerwowo zachowującego się mężczyznę. Okazało się, że właśnie dokonał kradzieży markowego alkoholu. 26-latek został zatrzymany, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Będący poza służbą policjant  prewencji dęblińskiego komisariatu kiedy w weekend przebywał w jednym ze sklepów na terenie Dęblina, zwrócił uwagę na nerwowo zachowującego się mężczyznę. Funkcjonariusz postanowił go poobserwować i okazało się, że młody mężczyzna chodząc między półkami schował pod ubranie dwie butelki markowego alkoholu. Następnie przeszedł obok kas nie dokonując płatności za zakupy. Został zatrzymany przez funkcjonariusza, który zauważył kradzież. Skradziony alkohol  o wartości blisko 200 złotych w stanie nienaruszonym został zwrócony do sklepu.

Sprawcą okazał się 26-letni mieszkaniec Dęblina, który w przeszłości był już karany za kradzieże. Mężczyzna  niedługo usłyszy zarzuty w sprawie o wykroczenia. Za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara aresztu do 30 dni, ograniczenia wolności do miesiąca lub grzywna do 5000 zł.

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony