Aktualności

Chciał sprzedać opony, stracił blisko 4 tysiące złotych

Data publikacji 13.12.2022

Blisko 4 tysiące złotych stracił mieszkaniec powiatu ryckiego, który wystawił do sprzedaży opony samochodowe  na portalu ogłoszeniowym. Mężczyzna wszedł  w podesłany mu przez komunikator społecznościowy link i zalogował się do bankowości elektronicznej. To wystarczyło oszustom, aby z jego konta wypłacić pieniądze. Apelujemy o szczególną ostrożność i rozwagę!

Wczoraj do ryckiej  komendy zgłosił się 35-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, twierdząc, iż został oszukany. Na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży komplet opon samochodowych za kwotę 450 złotych. Po krótkim czasie otrzymał wiadomość za pośrednictwem komunikatora społecznościowego od oszusta podającego się za osobę zainteresowaną zakupem.

Następnie na adres mailowy otrzymał wiadomość od firmy kurierskiej w której znajdował się link, w który kliknął i wpisał dane swojej  karty płatniczej, numer i datę ważności oraz kod CVC.  Został przekonany przez oszusta, że podając te dane otrzyma zapłatę za wystawione na portalu ogłoszeniowym opony. Gdy próbował następnie zalogować się do swojej bankowości elektronicznej okazało się że jest ona zablokowana. Dopiero po kontakcie z pracownikiem infolinii swojego banku dowiedział się, że za pomocą jego karty płatniczej z konta zostały przetransferowane pieniądze w kwocie blisko 4 tysięcy złotych na konto odbiorcy w Dublinie. Mężczyzna następnie zgłosił sprawę na policję.

Apelujemy o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach. Przede wszystkim nie logujmy się na internetowe konto w banku za pośrednictwem linku przekazanego nam przez nieznane osoby. Chrońmy dane z

aspirant  sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony