Aktualności

Areszt za usiłowanie zabójstwa ojca

Data publikacji 12.12.2022

Do tymczasowego aresztu na 3 miesiące trafił 38-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojego ojca. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak przy użyciu kabla próbował pozbawić życia 61-latka. 38-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek po godzinie 4:00 rano dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej do której doszło w jednym z domów na terenie gminy Susiec. Skierowani na miejsce policjanci zastali w domu 61-letniego zgłaszającego. Natomiast jego 38-letni syn oddalił się z miejsca przed przyjazdem policyjnego patrolu. Jak ustalono, 38-letni nietrzeźwy syn zgłaszającego, wszedł do jego pokoju gdy ten spał i odgrażając się wszczął z nim awanturę, w trakcie której próbował udusić go kablem. Podczas szarpaniny kabel został przerwany, a 38-latek odciągnięty przez drugiego syna. 61-latkowi w tym czasie udało się wezwać pomoc.

Kilka godzina później policjanci z Posterunku policji w Suścu zatrzymali agresora. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowana zabójstwa swojego ojca. Postanowieniem sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Ofiarą przemocy w rodzinie może być każdy, nie bądźmy obojętni na krzywdę innych. Jeśli czujesz, że bezpieczeństwo Twoje albo Twoich bliskich jest zagrożone natychmiast wezwij pomoc dzwoniąc na numer alarmowy 112. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz dzwonić na policję, możesz skontaktować się z „Niebieską Linią” pod numerem 800 120 002.

Jeżeli doznajesz przemocy w rodzinie, nie bój się szukać pomocy!

młodszy aspirant  Małgorzata Pawłowska

Powrót na górę strony