Aktualności

Policjanci wolontariuszami „Szlachetnej Paczki”

Data publikacji 12.12.2022

Policjanci z łęczyńskiej komendy włączyli się w ogólnopolską akcję ,,Szlachetna Paczka”. W sobotę podczas "weekendu cudów", czyli finału charytatywnej akcji funkcjonariusze pomagali wolontariuszom przy segregowaniu paczek, które potem trafiły do osób potrzebujących. 

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny, działający od 2001 roku, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

W akcję pomocy potrzebującym nie po raz pierwszy zaangażował się Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Jako wolontariusz szlachetnej paczki od dłuższego czasu swój wolny czas poświęcał na szukanie rodzin, które potrzebują pomocy. Spotykał się z nimi, poznawał ich historie i potrzeby żeby w dalszej kolejności zadecydować jaka pomoc będzie najlepszą formą wsparcia. Usłyszał wiele wzruszających opowieści, doświadczał jak ludzie odzyskują nadzieję i wiarę w drugiego człowieka.

Jak przyznał są to ludzie wdzięczni za każdą nawet najdrobniejszą rzecz. W pewnej rodzinie na propozycję zakupu lodówki od swojej rozmówczyni usłyszał, ,,że może są biedniejsi i bardziej potrzebujący”…, choć sami mieli niewiele, myśleli o innych. Współpracował z darczyńcami i wspierał radą. Podczas ,,weekendu cudów” pomagał dostarczać paczki przy pomocy i zaangażowaniu łęczyńskich policjantów, strażaków i ratowników medycznych.

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony