Aktualności

Pijany 64-latek doprowadził do przewrócenia się cysterny. Droga W-812 wciąż zablokowana

Data publikacji 11.12.2022

Służby nadal pracują na miejscu wywrócenia się cysterny z paliwem, do którego doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Krupe na drodze wojewódzkiej numer 812 na trasie Chełm – Krasnystaw. Do wywrócenia się pojazdu doprowadził 64 – letni obywatel Litwy, który był nietrzeźwy ( 2 promile). Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Dzisiaj zostanie podjęta próba postawienia cysterny na koła. Policjanci i strażacy wyznaczyli objazdy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, samochodem ciężarowym marki Scania z cysterną przewożącą paliwo jechał 64 – letni obywatel Litwy, który nie dostosował prędkości jazy do warunków pogodowych, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, doprowadzając do przewrócenia się pojazdu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Droga wojewódzka w miejscowości Krupe jest całkowicie zablokowana. Objazd dla pojazdów osobowych zorganizowano przez drogę biegnącą za ruinami Zamku w Krupem oraz przy miejscowej szkole podstawowej.

Dzisiaj zostanie podjęta próba postawienia cysterny na koła, co ze względu na warunki pogodowe jest bardzo utrudnione.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy. Warunki na drodze są bardzo trudne.

 

aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony