Aktualności

Uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Data publikacji 10.12.2022

Tomaszowscy policjanci włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka który przypada corocznie 10 grudnia. Mundurowi symbolicznie zapalili znicz na terenie byłego obozu zagłady w Bełżcu, w miejscu przypominającym o permanentnym nieposzanowaniu godności ludzkiej, powstałym w efekcie nieprzestrzegania fundamentalnego prawa każdego człowieka, jakim jest prawo do życia.

W ramach upamiętnienia Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, kadra kierownicza z tomaszowskiej jednostki policji złożyła wizytę  w Bełżcu na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady. Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Lubelskim insp. Artur Deryło wraz ze swoim zastępcą nadkom. Bogdanem Kulasem zapalili symboliczny znicz oddając hołd ofiarom zagłady i nieposzanowania niezbywalnej godności ludzkiej.

 komendanci tomaszowskiej komendy na erenie byłego niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu zapalają znicz

Miejsca takie jak były obóz zagłady w Bełżcu, skłaniają do zadumy i uświadamiają do czego może prowadzić nieposzanowanie praw człowieka. Bazując na wiedzy historycznej mamy możliwość refleksji nad aktualnymi zagadnieniami związanymi z ich przestrzeganiem.

Podpisanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1948 roku było dokumentem przełomowym, regulującym kwestie związane z niezbywalnymi prawami przysługującymi każdej istocie ludzkiej. 10 grudnia stanowi rocznicę podpisania Deklaracji, wydarzenia o którym każdy z nas powinien pamiętać i respektować zasady w niej zawarte.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

 

  • teren byłego niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu
  • komendanci tomaszowskiej policji zapalają znicz pod pomnikiem w Bełżcu
  • komendanci tomaszowskiej komendy na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady.
Powrót na górę strony