Aktualności

Weszła w podesłany link i straciła 7 000 zł

Data publikacji 09.12.2022

7 tysięcy złotych straciła 23-latka, która za pośrednictwem portalu aukcyjnego chciała sprzedać fotelik samochodowy. Następnie otrzymała wiadomość zawierającą w treści link. Kobieta po kliknięciu w link zalogowała się na spreparowaną stronę bankowości elektronicznej. Jej dane zostały przechwycone przez oszusta, który następnie wypłacił z jej konta pieniądze. Apelujemy o ostrożność w sieci!

Wczoraj policjanci zostali powiadomieni o oszustwie, którego ofiarą  padła 23-latka. Kobieta wystawiła na jednym z portali ogłoszeniowych do sprzedaży fotelik samochodowy. Po krótkim czasie otrzymała na swój telefon wiadomość z portalu aukcyjnego w treści której znajdował się link. Pokrzywdzona kliknęła w link i została przekierowana  na stronę  bankowości elektronicznej. Tam wpisała swój login i hasło do konta. Gdy autoryzacja przedłużała się, zalogowała się do swojego banku przez właściwą stronę i wówczas ujawniła, iż z jej rachunku bankowego zostały przelane na inne konto pieniądze w kwocie 7 tysięcy złotych. Kobieta zgłosiła sprawę  do banku i na policję. Niestety jak się okazało przestępca zdążył już wypłacić pieniądze .

Przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas transakcji finansowych. Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na podesłaną nam, fałszywą stronę banku umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!

aspirant  sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony