Aktualności

Nietrzeźwi kierujący - apelujemy o rozwagę!

Data publikacji 09.12.2022

Ostatniej doby włodawska policja wyeliminowała z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich jechało pojazdami zaś trzeci mając ponad 3 promile w organizmie jechał rowerem. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Policjanci z włodawskiej komendy stanowczo reagują na wszelkie rażące naruszenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tylko minionej doby mundurowi zatrzymali trzy osoby, które zdecydowały się kierować zarówno autem jak i rowerem, pomimo wcześniej spożytego alkoholu.
 
Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w miejscowości Zastawie przed godziną 10:00. W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli od kierującego BMW alkohol. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest nietrzeźwy. W organizmie 35-letniego mieszkańca gminy Urszulin, znajdowało się blisko promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
 
Kolejny kierujący "na podwójnym gazie" został wyeliminowany z ruchu tuż po godzinie 15:00 w Majdanie Stuleńskim. Przeprowadzone badanie u wczorajszego rekordzisty wykazało ponad 3 promile alkoholu. 38-letni mieszkaniec gminy Wola Uhruska jechał rowerem. Za popełnione wykroczenie otrzymał wysoki mandat.
 
Ostatni kierowca wpadł we Włodawie. Patrol ruchu drogowego zatrzymał 41-latka jak kierował Peugeotem. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi Włodawy zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, a za swój czyn odpowie teraz przed sądem.
 
Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara zakazu prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz pozbawienie wolności nawet do 2 lat.
Apelujemy do kierowców o rozwagę! Nietrzeźwy kierujący to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zbliżający się okres świąteczny to czas, gdzie zauważalny jest zwiększony zarówno ruch pojazdów jak i pieszych. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.
 
 
aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
Powrót na górę strony