Aktualności

Znaczne ilości narkotyków u 22 - latka

Data publikacji 07.12.2022

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec zatrzymanego przez łęczyńskich policjantów 22-latka z gminy Milejów. Policjanci w miejscu jego zamieszkania znaleźli znaczną ilość narkotyków. Łącznie zabezpieczono blisko 800 gramów substancji psychotropowych i środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Łęczyńscy kryminalni mieli informację, że 22-letni mieszkaniec gminy Milejów może posiadać narkotyki w miejscu swojego zamieszkania.  Kilka dni temu policjanci postanowili złożyć mu niezapowiedzianą wizytę. Kiedy pojechali pod jego adres zamieszkania,  w stodole ukryty był susz roślinny, z kolei w regale w jednym z pokoi -  znajdowały się  substancje psychotropowe (3-CMC i 4-CMC). Łącznie policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 800 gramów narkotyków, w większości substancji psychotropowych a także marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych a także przygotowywania do uczestniczenia w obrocie tych substancji poprzez ich dalsze zbycie innym osobom.

22- latek został doprowadzony do sądu gdzie na podstawie materiałów zgromadzonych przez łęczyńskich policjantów zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z obowiązującym prawem za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony