Aktualności

Nietrzeźwa 27-latka zakończyła jazdę na betonowym ogrodzeniu

Data publikacji 05.12.2022

27-latka kierująca Audi A4 straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w betonowe ogrodzenie. Do zdarzenia doszło w nocy w Radzyniu Podlaskim na ulicy Wisznickiej. Badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 3 promile alkoholu w jej organizmie. Kobieta nie posiadała również uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło w nocy kilka minut przed godziną 1:00 w Radzyniu Podlaskim na ulicy Wisznickiej. Kierująca Audi A4, 27-letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego straciła panowanie nad pojazdem. Auto zjechało do przydrożnego rowu, a następnie uderzyło w betonowe ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca oraz pasażerka auta, które przewiezione zostały do szpitala.

Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości przez policjantów okazało się, że 27-latka jest kompletnie pijana. W organizmie miała niemal 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. 27-latka musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata. Odpowie również za jazdę bez wymaganych uprawnień do kierowania.

starszy aspirant Piotr Mucha

Powrót na górę strony