Aktualności

Kłusował na rzece Tyśmienica

Data publikacji 03.12.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Kocku wraz ze Strażnikami Straży Rybackiej zatrzymali mieszkańca powiatu lubartowskiego, który przy użyciu narzędzi kłusowniczych nielegalnie łowił ryby na rzece Tyśmienica. Za złamanie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym grozi do 2 lat więzienia i utrata narzędzi służących do połowu.

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych. Strażnicy Państwowej Straży Rybackiej wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Kocku przeprowadzili czynności zatrzymania mężczyzny, który nielegalnie poławiał ryby na rzece Tyśmienica w miejscowości Wola Skromowska. 67-latek połowu ryb dokonywał przy użyciu sieci rybackiej typu drygawica. Przy mężczyźnie znalezionych zostało ponadto kilkadziesiąt ryb różnych gatunków i wielkości. Mundurowi przeszukali także miejsce zamieszkania 67-latka, gdzie znaleźli 4 sieci rybackie, w tym dwie sztuki więcierza- służące do nielegalnego połowu ryb. Znalezione ryby i narzędzia służące do nielegalnego połowu zostały zabezpieczone.

Za złamanie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym 67-latkowi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata narzędzi służących do połowu.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

  • na zdjeciu ryby z nielegalnego połowu
  • na zdjeciu sieci rybackie służące do połowu ryb
  • na zdjęciu sieci rybackie
Powrót na górę strony