Aktualności

Odblaskowa akcja w gminie Wilków

Data publikacji 30.11.2022

Opolscy policjanci uczestniczyli w sesji Rady Gminy Wilków. W trakcie spotkania otrzymali od przedstawicieli gminy kamizelki odblaskowe, które mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drodze dzieci oraz dorosłych mieszkańców gminy. W ramach akcji: „Nie daj zabić się ciemności. Świeć odblaskiem” funkcjonariusze będą teraz odwiedzać szkoły w gminie Wilków, aby wręczać ufundowane przez samorząd elementy odblaskowe najmłodszym.

Funkcjonariusze wczoraj uczestniczyli w sesji na zaproszenie władz gminy Wilków. Jak się okazało, czekała tam na nich niemała niespodzianka. W trakcie spotkania funkcjonariusze otrzymali 400 sztuk kamizelek odblaskowych dla dorosłych i dzieci, które posłużą funkcjonariuszom do tego, aby wręczać je nieoświetlonym pieszym i rowerzystom napotkanym w trakcie patrolowania powiatu. Samorząd gminy Wilków ufundował również elementy odblaskowe dla wszystkich uczniów szkół tejże gminy. W najbliższych dniach policjanci opolskiej drogówki odbędą w tych szkołach serię pogadanek poświęconych bezpieczeństwu na drodze, W trakcie tych spotkań policjanci będą przekonywać uczniów do tego, by pamiętali o elementach odblaskowych bo dzięki nim po zmroku jesteśmy widoczni dla innych uczestników dróg więc jesteśmy również bardziej bezpieczni.

Wczorajsze spotkanie miało również niewątpliwy walor edukacyjny. Funkcjonariusze mieli okazję przypomnieć zgromadzonym o bardzo ważnym narzędziu kontaktu z mieszkańcami, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz porozmawiać na temat metod działania oszustów. Spotkanie zakończyło się zgodnym wnioskiem, że wpłynie ono pozytywnie na bezpieczeństwo w gminie.

aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony