Aktualności

Rozmawiali o hejcie w sieci i bezpieczeństwie na drodze

Data publikacji 27.11.2022

Coraz częściej placówki oświatowe dostrzegają problemy z hejtem w społecznościach szkolnych. Co to jest hejt, jak sobie z nim radzić, gdzie szukać pomocy - to tylko niektóre z pytań poruszonych z ponad 150 uczniami Szkoły Podstawowej numer 6 w Kraśniku. Omówiono też tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Po wszystkim w ramach akcji „Odłóż smartfon żyj” uczestnicy otrzymali odblaski i ulotki informacyjne.

Spotkanie kraśnickich policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej numer 6 w Kraśniku miało na celu przypomnienie uczniom jak prawidłowo zachowywać się w sieci i wystrzegać się hejtu w stosunku do innych użytkowników Internetu, a także jak postępować kiedy stajemy się  ofiarą takiego procederu, do kogo się udać i gdzie szukać pomocy.

Ponad 150 uczniów klas 5-8 obejrzało również  spoty dotyczące hejtu. Uczniowie zadawali również pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami.  Policjanci z kraśnickiej jednostki przypomnieli również o prowadzonej akcji „Odłóż smartfon i żyj”, mającej na celu przybliżenie tematyki związanej z bezpiecznym i zgodnym z przepisami korzystaniem z infrastruktury drogowej przez małoletnich niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przy tej okazji każdy z nich otrzymał odblask, a także ulotkę informacyjną.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony