Aktualności

Zatrzymani i aresztowani za rozbój na 38-latku

Data publikacji 26.11.2022

Kryminalni z Kraśnika zatrzymali 39 latka i jego młodszego kompana za rozbój na 38 latku. Sprawcy najpierw poszli z nim do sklepu, a później dotkliwie pobili. Ich łupem padł telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. Młodszy z zatrzymanych będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

 

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 38 latek i jego 39  znajomy, mieszkańcy powiatu kraśnickiego, pod koniec października wybrali się do sklepu w Kraśniku z przypadkowo poznanym 38-latkiem.

Po wyjściu ze sklepu,  mężczyźni zaczęli  bić 38-latka. Popychali go,  uderzyli w twarz i kopali po ciele. Następnie zabrali mu telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi a także dokumenty i karty bankomatowe.

Sprawą ustalenia i zatrzymania napastników zajęli się kraśniccy kryminalni. Niedawno mężczyźni zostali zatrzymani.

Śledczy postawili im m. in. zarzuty rozboju  i naruszenia czynności narządów ciała, kradzieży i ukrywania dokumentów, wystąpili też do sądu o tymczasowy areszt, który sąd wobec nich zastosował. Podejrzani spędzą tam 3 miesiące w trakcie prowadzonego postępowania.

Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. Młodszy z podejrzanych  będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

 

Powrót na górę strony