Aktualności

Zanim zgłoszono zaginięcie- dzielnicowy odnalazł zaginioną seniorkę

Data publikacji 25.11.2022

Bardzo dobrym rozeznaniem w terenie wykazał się dzielnicowy rejonu gminy Ostrówek młodszy aspirant Stanisław Junik. Zanim rodzina zdążyła zgłosić zaginięcie kobiety, dzielnicowy jako pierwszy znalazł ją kilka domów dalej w tej samej miejscowości. Kobieta choruje na choroby wieku starczego i ma problemy z pamięcią. 75-latka cała i zdrowa została odwieziona przez funkcjonariusza do domu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 9:00 w miejscowości Dębica (gmina Ostrówek). Rodzina poinformowała dyżurnego, że w godzinach porannych 75-letnia kobieta wyszła z domu i nie ma z nią kontaktu. Dodali, że wyszła bez kurtki, czyli bez odpowiedniego ubrania jak na obecną porę roku. Dyżurny natychmiast przekazał informację policjantom, w tym także dzielnicowemu, który był w pracy w swoim rejonie służbowym. Młodszy aspirant Stanisław Junik dobrze znał kobietę i sprawdził miejsca, gdzie 75-latka może się znajdować. Dzięki jego dobremu rozeznaniu w rejonie służbowym, seniorka została przez niego odnaleziona kilka domów dalej w tej samej miejscowości. Kobieta choruje na choroby wieku starczego i ma problemy z pamięcią. Funkcjonariusz odwiózł kobietę do miejsca zamieszkania.

Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na osoby starsze, które często ze względu na swój wiek mogą zmagać  się z wieloma chorobami. Jeżeli gdzieś widzimy osobę starszą, która może sprawiać wrażenie zagubionej bądź zdezorientowanej, zatrzymajmy się i wezwijmy odpowiednie służby.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony