Aktualności

Dzięki reakcji świadka, policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę

Data publikacji 24.11.2022

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 34 latek z powiatu kraśnickiego, który wczoraj kierował seatem. Mężczyzna został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie mieszkanki Opola Lubelskiego, która powiadomiła Policję widząc w jakim stanie mężczyzna jechał przez Łaziska oraz uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Grozi mu do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Wczoraj około godziny 13.00 dyżurny opolskiej komendy otrzymał telefon z informacją o nietrzeźwym kierującym. Świadek zdarzenia zwrócił uwagę na to, że drogą przez Łaziska jedzie seatem mężczyzna, który sprawiał wrażenie nietrzeźwego, następnie wezwał policję.  Pojechał za nim usiłując w sprzyjających okolicznościach doprowadzić do przerwania jego jazdy.  

Przybyli na miejsce policjanci zastali 34 letniego mieszkańca powiatu kraśnickiego. Nieopodal stał również zaparkowany seat. Już na pierwszy rzut oka było widać, że mężczyzna spożywał wcześniej procentowe trunki. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyznę czeka szereg procesowych czynności oraz rozprawa sądowa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat  pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Gdyby nie prawidłowa postawa świadka, mogłoby dojść do tragedii. Każdy pijany kierowca to potencjalny zabójca. Apelujemy o to, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

aspirant sztabowy Edyta Żur

 

Powrót na górę strony