Aktualności

Przelał oszustom 60 tysięcy złotych!

Data publikacji 22.11.2022

60 tysięcy złotych stracił 24 letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego, do którego zadzwonili oszuści podający się za pracowników banku. Mężczyzna uwierzył w ich historię i pod pretekstem sprawdzenia bezpieczeństwa konta wziął pożyczkę na 90 tysięcy złotych, a następnie przelał w kilku przelewach 60 tysięcy na wskazane konta. Kiedy na prawdziwej infolinii dowiedział się prawdy, zgłosił oszustwo w kraśnickiej komendzie.

Mimo wielu apeli o rozwagę i ostrożność, wciąż słyszymy o przypadkach oszukanych osób różnymi metodami. Do kraśnickiej komendy przyszedł 24 letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego, który zgłosił, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za pracownika banku. Najpierw podający się za pracownika zasugerował, że ktoś chciał zmienić numer telefonu przypisany do jego konta, następnie pod pretekstem sprawdzenia bezpieczeństwa konta, polecił 24 latkowi zaciągnięcie pożyczki w kwocie 90 tysięcy złotych i jej spłatę.

Mężczyzna wziął pożyczkę i przelał oszustom 60 tysięcy złotych na dwa różne konta w kilku transzach. W między czasie z 24 latkiem skontaktował się telefonicznie mężczyzna podający się za policjanta wydziału cyberbezpieczeństwa zapewniając, że transakcje są nadzorowane, to jeszcze bardziej uśpiło jego czujność. Kiedy 24 latek zadzwonił ostatecznie na prawdziwą infolinię banku, tam dowiedział się, że został oszukany. Złożył zawiadomienie w kraśnickiej komendzie, trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców tego procederu.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

 

Powrót na górę strony