Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Konferencja ,,Od krzywdy do nadziei”

Data publikacji 21.11.2022

,,Od krzywdy do nadziei” – pod takim hasłem odbyła się konferencja poświęcona przeciwdziałaniu przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Łęcznej pod honorowym patronatem Starosty Łęczyńskiego, Komendanta Powiatowego w Łęcznej oraz Burmistrza Łęcznej. Celem konferencji było zwrócenie uwagi na skalę zjawiska przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży.

W piątek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łęcznej odbyła się konferencja ,,Od krzywdy do nadziei”. Poświęcona była przeciwdziałaniu przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży. Wydarzenie to było elementem kampanii społecznej ,,Stop przemocy”. Honorowy patronat nad konferencja objęli Krzysztof Niewiadomski Starosta Łęczyński, inspektor Paweł Paździor Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej, Leszek Włodarski Burmistrz Łęcznej.

Celem konferencji było zwrócenie uwagi na skalę zjawiska przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży oraz istotną rolę działań zapobiegawczych i interwencyjnych. Skierowana była do przedstawicieli służb, instytucji,  placówek – do osób zajmujących się na co dzień pracą z dziećmi i przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Komendę Powiatową Policji w Łęcznej reprezentowali młodszy inspektor Sławomir Cielniak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łęcznej, dzielnicowi a także policjantka z Zespołu do spraw profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii.

Funkcjonariuszka podczas spotkania między innymi przedstawiła dane statystyczne dotyczące zjawiska przemocy w rodzinie w powiecie łęczyńskim. Przedstawiciel Prokuratury Rejonowej w Lublinie wskazywał na najczęściej popełniane przestępstwa z kodeksu karnego dotyczące przemocy w rodzinie. Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Łęcznej podsumowała działania zespołu w ramach kampanii społecznej 2022 ,,Stop Przemocy”. Z kolei psycholog i pedagog z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej omówili czynniki ryzyka krzywdzenia dzieci oraz jaki możliwości wsparcia oferowane są dla osób potrzebujących pomocy.

Jak podkreślają organizatorzy konferencji tego typu spotkania są doskonała okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń między instytucjami działającymi na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinach.

 

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony