Aktualności

Groźny wypadek spowodowany nieustąpieniem pierwszeństwa

Data publikacji 19.11.2022

Pięć osób trafiło do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło na ulicy Lubelskiej w Puławach. To troje pieszych, w których uderzyła laweta Iveco, po tym jak skręcający w lewo kierowca Opla nie ustąpił jej pierwszeństwa i doszło do zderzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godzinie 16. Kierujący Oplem 78-letni mieszkaniec Puław, jadąc ulicą Lubelską, chcąc skręcić w lewo w ulicę Norwida nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi marki Iveco jadącego z naprzeciwka (od strony Lublina). W skutek zderzenia pojazdów, Iveco "wypadło" z drogi i uderzyło w dwoje pieszych oczekujących na zmianę sygnalizacji świetlnej. 39-letnia kobieta i 41-letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu krakowskiego trafili do szpitala.

Obrażeń ciała doznał również 52-latek z Puław znajdujący się przed przejściem dla pieszych, który został uderzony elementem oderwanym z pojazdu. Do szpitala trafił również 34-letni kierowca Iveco i jego 43-letnia pasażerka. Po udzieleniu im pomocy i przeprowadzeniu badań, cztery osoby opuściły szpital. Pozostała w nim 39-letnia piesza. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia i apelujemy do kierowców o ostrożność i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego!


komisarz Ewa Rejn-Kozak

Powrót na górę strony