Aktualności

Sprawcy nocnego rozboju zatrzymani

Data publikacji 19.11.2022

Za rozbój odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 18 i 26 lat, którzy w nocy pod jednym z chełmskich sklepów pobili i okradli dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 20 lat. Oprócz skradzionego przedmiotu policjanci znaleźli przy nich również narkotyki. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W czwartkową noc dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu dwóch młodych mężczyzn pod jednym z chełmskich sklepów. Policjanci będący na miejscu ustalili,  że podczas robienia zakupów przez 19 i 20 latka zostali oni zaczepieni przez nieznanych im mężczyzn, którzy zażądali aby zapłacili za ich zakupy. Gdy spotkali się z odmową, wyszli na zewnątrz i czekali przed wyjściem. Po opuszczeniu sklepu pokrzywdzeni zostali pobici i okradzeni przez napastników. Funkcjonariusze po przejrzeniu monitoringu i podanym rysopisie sprawców, zatrzymali 18-latka, który odpowiadał podanemu rysopisowi. Został osadzony w policyjnym areszcie. Dodatkowo miał przy sobie marihuanę. Podczas badania alkomatem urządzenie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W miejscu zamieszkania zatrzymali 26-latka, u którego w trakcie przeszukania znaleźli skradziony przedmiot oraz narkotyki w postaci marihuany. Mężczyzna również był nietrzeźwy, „wydmuchał” ponad promil. Gdy wytrzeźwieją zostaną im postawione zarzuty. Mężczyźni byli już notowani za podobne przestępstwa. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

starszy sierżant Angelika Głąb-Kunysz

Powrót na górę strony