Aktualności

Oszustwo "na dopłatę za przyłącze do sieci ciepłowniczej"

Data publikacji 19.11.2022

„Dotyczy rozliczenia przełącza ciepłowniczego MPEC-CEMEX Nr 27……” Takie pismo otrzymali mieszkańcy Chełma z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W treści było wezwanie do zapłaty za przyłącze do sieci ciepłowniczej. Jak się okazało jest to oszustwo. Spółdzielnia nie wysyłała wezwań. 54 letni właściciel podanego w piśmie konta bankowego został zatrzymany. Ustalono, że pisma te były umieszczone w skrzynkach pocztowych w okresie od 7 do 17 listopada br.

W ubiegłą środę dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu oszustwa mieszkańców Chełma na dopłatę za przyłącze do sieci energetycznej. Pismo, które chełmianie znaleźli w swoich skrzynkach pocztowych było bardzo podobne do pism, które otrzymują z MPEC-u. W treści było wezwanie do zapłaty kwoty 197,86 złotych w ramach dopłaty do przyłącza do sieci ciepłowniczej. Zaniepokojeni mieszkańcy dzwonili do przedsiębiorstwa z informacją o otrzymanej korespondencji.  Jak się okazało w treści pisma było dużo błędów ortograficznych, nie zgadzał się numer konta bankowego oraz było użyte logo spółdzielni, które w pismach MPEC nie widnieje.

Zatrzymaliśmy 54 letniego mężczyznę z gminy Rejowiec Fabryczny, który jest właścicielem podanego w piśmie konta bankowego. Dzisiaj zostanie mu przedstawiony zarzut usiłowania oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy aby w przypadku otrzymania pisma z wezwaniem do zapłaty, które  budzi wątpliwości zadzwonić do przedsiębiorstwa/banku/firmy i zweryfikować czy podana informacja jest prawdziwa.

Osoby, które otrzymały pismo z logo MPEC  prosimy o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Chełmie lub o kontakt telefoniczny na numer 47 813 10 74.

Powrót na górę strony