Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 84 latki

Data publikacji 18.11.2022

Szczęśliwie zakończyły się prowadzone od rana przez kraśnickich policjantów poszukiwania 84 letniej mieszkanki gminy Szastarka. Starsza kobieta wyszła rano z domu nie informując o tym nikogo, ubrana tylko w sweter i ciapy. Przy użyciu psa i drona policyjnego oraz wsparciu straży pożarnej, funkcjonariusze odnaleźli zmarzniętą i zdezorientowaną kobietę. Seniorkę przekazano załodze pogotowia.

Dzisiejsze wydarzenia postawiły w stan gotowości wszystkich policjantów z kraśnickiej komendy i podległych komisariatów. Zaniepokojona rodzina zgłosiła, że 84 letnia mieszkanka gminy Szastarka wyszła rano z domu nie informując o tym nikogo. Kobieta miała według relacji problemy z pamięcią. Mimo ujemnej temperatury nie założyła nawet kurtki ani butów, idąc w samych ciapach i swetrze. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku wszczął alarm wzywając do jednostki podległych funkcjonariuszy. Kilkudziesięciu policjantów, radiowozy, przewodnik z psem służbowym ruszyli na poszukiwania seniorki, użyto też drona. Do działań włączyli się również strażacy z PSP w Kraśniku oraz ochotnicy, użyto quada. Po kilku godzinach dokładnego przeczesywania terenu, funkcjonariusze w okolicznych uprawach zauważyli leżącą kobietę, co było bardzo niepokojące. Szybko ruszyli w jej kierunku sprawdzając funkcje życiowe, na szczęście okazało się, że zaginiona żyje. Szybko więc okryli ją swoimi kurtkami oraz czapką. Z uwagi na to, że w tym trudno dostępnym terenie nie było możliwości dojazdu, przenieśli kobietę kilkaset metrów, gdzie oczekiwał na nią ogrzany pojazd terenowy straży pożarnej. Kobietę przetransportowano do głównej drogi, stamtąd przytomna została przekazana załodze karetki pogotowia, która zabrała ją do szpitala.

Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze i kobieta wróci do swojej rodziny. Pamiętajmy, gdy zobaczymy osobę, której grozi wychłodzenie (osobę zagubioną, starszą i zdezorientowaną), poinformujmy o tym Policję, być może uratujmy w ten sposób ludzkie życie.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony