Aktualności

Dachowanie Volkswagena

Data publikacji 18.11.2022

Policjanci wyjaśniają okoliczności dachowania Volkswagena w miejscowości Bzite, gmina Krasnystaw. Do szpitala trafiły cztery osoby, jedna z nich była zakleszczona pod pojazdem. Dwie osoby z poważnymi obrażeniami ciała pozostają w szpitalu. Osoby podróżujące pojazdem były nietrzeźwe.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy w miejscowości Bzite, gmina Krasynstaw. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia, samochodem osobowym marki Volkswagen kierował 21-latek z gminy Krasnystaw. Pojazdem podróżowały jeszcze trzy osoby: dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22-lat (mieszkańcy gminy Rejowiec i Łopiennik Górny) oraz 17-letnia mieszkanka gminy Łopiennik Górny. Jak wynika wstępnie z zebranego na chwilę obecną materiału dowodowego, kierowca pojazdu w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobliskie pola, gdzie kilkukrotnie dachował. Pasażerka pojazdu wezwała na miejsce służby ratownicze, które spod Volkswagena wydobyły zakleszczonego kierowcę.

Uczestnicy zdarzenia zostali natychmiast przetransportowani do szpitala. Kierowca, 21-latek przebywa w szpitalu w Lublinie z ciężkimi obrażeniami ciała. Z kolei 17-latka doznała obrażeń ciała zakwalifikowanych jako obrażenia powyżej 7 dni. Dwaj pozostali mężczyźni nie doznali poważnych obrażeń.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego wypadku drogowego. Od kierowcy pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Pasażerowie pojazdu byli nietrzeźwi.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek na drodze.

aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony