Aktualności

Pijany na zakazie wiózł poszukiwanego

Data publikacji 18.11.2022

Dożywotni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna a nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi. Pomimo sądowego zakazu kierował osobówką i miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Razem z nim jechał poszukiwany 27-latek z Warszawy.

Dzisiaj w nocy policjanci z Adamowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel. Okazało się, że kierujący osobówką 22-latek z gminy Krzywda miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że młody mężczyzna w ubiegłym roku tym samym samochodem też jechał nietrzeźwy i aktualnie obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci ustalili także, że 22-latek dwa lata temu stracił prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych, a gdy je odzyskał po zdaniu egzaminu sprawdzającego, to stracił je ponownie po trzech miesiącach. Widać, że młody mężczyzna nie szanuje swego prawa jazdy, dlatego też teraz musi liczyć z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami. Oprócz tego grozi mu wysoka grzywna, a nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Ale to jeszcze nie koniec policyjnej kontroli. Mundurowi zwrócili uwagę, że przewożony przez 22-latka pasażer unikał z nimi rozmowy, tak jakby czegoś się obawiał. Po chwili okazało się dlaczego. Policjanci ustalili, że 27-letni pasażer Opla jest poszukiwany i ma 9 miesięcy „do odsiadki za przestępstwa narkotykowe”, a dodatkowo jest też poszukiwany przez Prokuraturę w Puławach i Warszawie. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi i już trafił do zakładu karnego.

aspirant sztabowy Marcin Józwik

Powrót na górę strony