Aktualności

Tragiczny wypadek w Łukowie

Data publikacji 17.11.2022

Łukowscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło dzisiaj na ulicy Przemysłowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący tirem potrącił rowerzystkę. Niestety 67-letnia cyklistka w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu wypadku.

Do wypadku doszło dzisiaj po godzinie 7:00 w na ulicy Przemysłowej Łukowie. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu wypadku policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki DAF 34-latek z Białorusi potrącił 67-letnią rowerzystkę. Niestety pokrzywdzona rowerzystka doznała poważnych obrażeń ciała i zmarła na miejscu wypadku.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki wstępnie ustalili też, że kierująca rowerem włączała się do ruchu i wjechała na jezdnię po której poruszała się ciężarówka. 34-latek nie wyhamował i potrącił pokrzywdzoną rowerzystkę.

Teraz łukowscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą ustalać dokładny przebieg tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

aspirant sztabowy Marcin Józwik

Powrót na górę strony