Aktualności

Tymczasowy areszt za rozbój dla 46-letniego recydywisty

Data publikacji 17.11.2022

Policjanci zatrzymali 46-latka, który dokonał rozboju na 29-latku z Krasnegostawu. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dyżurny krasnostawskiej komendy w niedzielę otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju, do którego doszło w Krasnymstawie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że idąc jedną z ulic został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Napastnik miał go podduszać i zabrać mu zegarek oraz sygnet. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci w związku z tą sprawą zatrzymali 46-letniego mieszkańca gminy Żółkiewka. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. W chwili zatrzymania mężczyzna miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratora i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Z uwagi na to, że podejrzany był wcześniej już karany za podobne przestępstwo, będzie teraz odpowiadał w warunkach recydywy. Może mu grozić teraz nawet do 18 lat więzienia.

aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony