Aktualności

Ukradł z pola 350 kg nawozu. Usłyszał zarzut kradzieży

Data publikacji 15.11.2022

Policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie namierzyli mężczyznę, który ukradł z pola 350 kg pozostawionego na przyczepie nawozu rolniczego. Właściciel wycenił straty na blisko 1500 zł. Zarzut w tej sprawie usłyszał 30 latek z gminy Mircze, który przyznał się do winy. Na jego posesji policjanci odnaleźli skradzione mienie.

Wczoraj do Posterunku Policji w Dołhobyczowie zgłosił się 63 letni mieszkaniec gminy Mircze, który zawiadomił, że z jego pola w tej samej gminie zostało skradzionych 350 kilogramów nawozu rolniczego. Nawóz przechowywany był na przyczepie w siedmiu 50 kilogramowych workach.Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony wycenił na blisko 1500 złotych.

Sprawą zajęli się mundurowi. Jeszcze tego samego dnia ustalili sprawcę przestępstwa, którym okazał się 30 letni mieszkaniec tej samej gminy. W trakcie przeszukania jego pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze odnaleźli skradzione mienie, które w całości zostało już zwrócone właścicielowi.

30 latek usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Jarosław Karkuszewski

Powrót na górę strony