Aktualności

Dbamy o bezpieczeństwo podczas długiego weekendu

Data publikacji 12.11.2022

Trwający długi weekend to okazja na spędzenie wolnego czasu poza domem, w miejscach atrakcyjnych turystycznie. O bezpieczeństwo podróżujących dbają na drogach Lubelszczyzny policjanci drogówki. Zwracamy uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

Czas wyjazdów i powrotów z długiego weekendu oznacza większy ruch na drogach oraz utrudnienia w rejonie miejsc atrakcyjnych turystycznie. Dlatego należy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach, w tym na głównych ciągach komunikacyjnych. Celem policjantów drogówki jest więc zapewnienie płynności ruchu na drogach naszego regionu. Podczas naszych działań korzystamy nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory.

Podczas służby kontrolujemy stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Zwracamy szczególnie uwagę na kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Nadmierna prędkość oraz wymuszanie pierwszeństwa to główne przyczyny wypadków.

Naszą uwagę skupiamy również na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów. Dlatego, by zadbać o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego przypominamy o korzystaniu z elementów odblaskowych, które kilkukrotnie zwiększają widoczność pieszego i niejednokrotnie ratują życie.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

Powrót na górę strony