Aktualności

Z promilami w barierkę energochłonną na DW-846

Data publikacji 12.11.2022

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miała 63-latka, która w miejscowości Surhów – Kolonia straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w barierę energochłonną. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek za kierownicą.

Policjanci interweniowali w czwartek po godzinie 8:00 w miejscowości Surhów – Kolonia na drodze wojewódzkiej numer 846 w związku ze zdarzeniem drogowym, w którym uczestniczył samochód osobowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 63-letnia mieszkanka Lublina kierująca osobowym Mistubishi nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w barierki energochłonne. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia 63-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana karetką pogotowia na oddział ratunkowy krasnostawskiego szpitala.

Policjanci wyjaśniają szczegóły tej sprawy i apelują o zdrowy rozsądek! Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, karą pieniężną do nawet 60 tysięcy złotych oraz zakazem kierowania pojazdami nawet na 15 lat.

aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony