Aktualności

Odznaczenia i wyróżnienia dla pracowników lubelskiego garnizonu Policji z okazji Święta Służby Cywilnej

Data publikacji 10.11.2022

Medale Za Zasługi dla Policji oraz wyróżnienia zostały wręczone dziś pracownikom lubelskiego garnizonu Policji z okazji przypadającej 11 listopada Święta Służby Cywilnej. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki wraz z Wojewodą Lubelskim Panem Lechem Sprawką podziękowali za profesjonalizm, zaangażowanie i codzienne wspieranie funkcjonariuszy Policji. Dzisiejszą uroczystość uświetniła przygotowana na tę okoliczność część artystyczna.

sztandar, w tle stoi kadra kierownicza KWP w Lublinie

Święto Służby Cywilnej obchodzone jest 11 listopada. To szczególna okazja do podziękowań dla pracowników cywilnych, których praca stanowi jeden z filarów funkcjonowania Policji. W lubelskim garnizonie w wykonywaniu służbowych zadań wspiera funkcjonariuszy blisko 1270 osób zatrudnionych na stanowiskach cywilnych. Z tej liczby ponad 700 osób zatrudnionych jest w korpusie służby cywilnej.

Komendant Wojewódzki wręcza medal

Praca wykonywana przez pracowników cywilnych często pozostaje w cieniu zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy, jednak  jest zauważana i doceniana przez przełożonych. Niejednokrotnie wykonywane przez nich zadania wykraczają poza zakres obowiązków i czas pracy. Dlatego Święto Służby Cywilnej jest najlepszą okazją do tego, aby wyrazić słowa uznania za profesjonalizm, włożony trud i pomoc mundurowym.

nagrodzeni pracownicy cywilni

Dziś podczas uroczystości zorganizowanej w Sali Odpraw KWP w Lublinie medale za Zasługi dla Policji oraz wyróżnienia wręczył pracownikom cywilnym zatrudnionym w lubelskim garnizonie Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki wraz z Wojewodą Lubelskim Panem Lechem Sprawką.

Za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji przyznano 2 srebrne i 15 brązowych medali Za Zasługi dla Policji. 101 pracownikom wręczone zostały z kolei wyróżnienia.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki

Nadinspektor Artur Bielecki odczytał list Komendanta Głównego Policji adresowany do pracowników cywilnych Policji. Szef Polskiej Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wyraża w nim największe wyrazy uznania, podziękowania, ogromnej wdzięczności i szacunku za wykonywaną pracę.

Życzenia złożył pracownikom lubelskiego garnizonu Policji Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, który gratulując odznaczeń i wyróżnień podziękował za ich oddaną pracę oraz nieocenioną pomoc i wsparcie niesione funkcjonariuszom na każdym kroku.

Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka

Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka złożył gratulacje wyróżnionym pracownikom garnizonu lubelskiego. Życzył sukcesów zawodowych i satysfakcji z wykonywanej pracy. Podziękował również za bardzo dobrą współpracuję z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim. 

tancerze podczas występu

Po oficjalnej uroczystości nastąpiła część artystyczna, którą uświetnił występ tancerzy Szkoły Tańca „Top Art” - Mai Jeleń i Mateusza Bakalarz. Wiele emocji przyniósł również duet muzyczny w wykonaniu mł. asp. Pawła Cieliczko z KPP w Kraśniku oraz Julii Kurdziel w aranżacji piosenek „Aleja Gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej, czy „Szary Świat” Sanah. Z kolei piosenką „Życia mała garść” z repertuaru Krzysztofa Krawczyka zaskoczył wszystkich ksiądz Bogdan Zagórski - kapelan Policji Lubelskiej.

wspólne zdjęcie artystów występujących na scenie

Zobacz galerię zdjęć>>>

komisarz Anna Kamola

 

 

 

Powrót na górę strony